Tomografia Komputerowa

W leczeniu także zębów wszystko zaczyna się od prawidłowej diagnozy. Dlatego nasz gabinet stomatologiczny w Poznaniu został wyposażony w nowoczesny i zarazem wysoce wyspecjalizowany tomograf komputerowy CBCT. Urządzenie to daje nam możliwość sprawdzenia, co tak naprawdę dolega pacjentowi i zarazem pomaga ustalić, jakie zabiegi należy wykonać w celu kompleksowego wyleczenia zębów.

Wyraźny obraz zębów i tkanek  przedstawiony przez tomograf 3D sprawia, że niczego nie musimy już się domyślać, ani też zgadywać. Przy użyciu tego urządzenia jesteśmy w stanie nie tylko zdiagnozować próchnicę czy niedokładnie przeprowadzone leczenie kanałowe. Możemy zaplanować zabiegi chirurgiczne, np odsłonięcie  czy usunięcie zatrzymanego zęba , ocenić bezpieczeństwo planowanych zabiegów z zakresu ortodoncji, chirurgii, protetyki i implantologii. Współczesna diagnostyka stomatologiczna bez dostępu do tomografii jest niepełna , a leczenie często planowane bez uwzględnienia pełnego bezpieczeństwa pacjenta.

Tomograf komputerowy to wysoce wyspecjalizowane urządzenie, które jest w pełni bezpieczne dla pacjentów. Samo badanie nie wywołuje bólu, ani też dyskomfortu. Czynność wykonywana jest bardzo sprawnie i bez stresu. Profesjonalna tomografia stomatologiczna Poznań, tomografia 3D stomatologiczna Poznań – diagnoza na wysokim poziomie.


Diagnostyka rentgenowska

W naszym gabinecie korzystamy z aparatów rentgenowskich najwyższej klasy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić dokładną diagnostykę i zaplanować najlepsze i najbezpieczniejsze dla pacjenta leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej ,ortodoncji, chirurgii, implantologii czy protetyki.

Wykorzystujemy aparat do diagnostyki małoobrazkowej-rentgen punktowy, wykonujemy zdjęcia pantomograficzne, także u małych pacjentów wykorzystując minimalne, bezpieczne dawki promieniowania. Specjalnie dla potrzeb ortodoncji wykonujemy zdjęcia boczne głowy, tzw. cefalometryczne. Zdjęcia wykonuje przeszkolony , posiadający odpowiednie zezwolenia personel, lekarz lub technik radiolog.