nitkowanie
Nitkowanie zębów – jak prawidłowo to robić?
10 września 2021
implant zęba
Implanty zębowe – fakty i mity
8 listopada 2021

Skąd obsesja „Hollywoodzkiego uśmiechu”?

hollywoodzki uśmiech

Osoby grające w filmach, serialach, a także w popularnych produkcjach telewizyjnych łączy jedno – idealny, śnieżnobiały uśmiech. Nic w tym dziwnego, że oglądający prędzej czy później również zamarzą o perfekcyjnym uzębieniu, które stanie się ich wizytówką. Rozwiązaniem stała się stomatologia estetyczna. Dziś wybielanie zębów oraz inne sposoby uzyskania hollywoodzkiego uśmiechu są dostępne praktycznie dla każdego kto chce i może zainwestować mniejszą lub większą kwotę.

W jaki sposób uzyskać idealny uśmiech prosto z Hollywood?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że największe gwiazdy na całym świecie wcale nie urodziły się z perfekcyjnym, idealnie białym uzębieniem. Konieczność uzyskania takiego efektu pojawiła się wraz ze wzrostem ich popularności. Dziś jest to absolutna podstawa w branży filmowej, co jest widoczne także na krajowym rynku. Jaki jest zatem sekret pięknego uśmiechu gwiazd? Oczywiście licówki. Na to rozwiązanie decydują się wszystkie osoby, którym zależy na maksymalnie trwałych rezultatach. Co więcej, licówki pozwalają na uzyskanie naprawdę spektakularnego efektu, gdyż zęby są nie tylko śnieżnobiałe, ale jednocześnie idealnie równe. Co ma do zaoferowania stomatologia estetyczna w tym przypadku?

  • Licówki to w rzeczywistości cienkie nakładki, które przykleja się do naturalnych zębów, a dokładniej ich przedniej części. To z kolei pozwala nie tylko na wybór odcienia na jakim nam zależy, ale również kształtu pasującego danej osobie.
  • Najlepszym wyborem są licówki porcelanowe. Choć są one najdroższe, rezultaty są zdecydowanie najlepsze, gdyż owy materiał skutecznie imituje naturalne zęby. Należy wspomnieć o tym, iż nakładki są neutralne względem ludzkiej tkanki. Można zatem liczyć na pełne bezpieczeństwo oraz brak negatywnych reakcji.
  • Licówki pozwalają zakryć wszystkie mankamenty naturalnego uzębienia. Decydując się na ich założenie nie trzeba zatem martwić się nie tylko ciemniejszym kolorem zębów, ale również ich przebarwieniami, krzywizną czy nierównościami.
  • Kolejną zaletą nakładek jest to, iż na ich powierzchni nie osadza się kamień nazębny. Oprócz tego, są one odporne na próchnicę, ścieranie oraz przebarwienia. Licówki porcelanowe zachowują trwałość nawet na 8 lat.

Co jeszcze oferuje stomatologia estetyczna?

Z uwagi na fakt, iż nałożenie nakładek wiąże się z dość dużym kosztem, osoby którym marzy się hollywoodzki uśmiech w tańszym wydaniu decydują się na wybielanie. Śnieżnobiałe zęby to dla wielu warunek konieczny, aby prezentować się atrakcyjnie w oczach innych, a także sposób na osiągnięcie sukcesu. Oprócz tego, idealny uśmiech stał się też dowodem na wysoki status społeczny i ekonomiczny.

Dziś wybielanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów świadczonych przez stomatologów. W zależności od preferencji, można zdecydować się na wybielanie metodą nakładkową lub specjalną lampą. Na jaki efekt można liczyć? Oczywiście jest to w dużej mierze indywidualna kwestia. Po zabiegu zęby są najczęściej jaśniejsze o kilka tonów. Rezultaty utrzymują się przez kilka lat, jednak ogromny wpływ ma w tym przypadku nasz sposób odżywiania się oraz rodzaj past stosowanych do mycia. Palenie papierosów, a także duże ilości kawy, herbaty i czerwonego wina mogą sprawić, iż zęby szybciej zmienią odcień na ciemniejszy. W obu przypadkach, zarówno przed wybielaniem, jak i nałożeniem licówek konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków.