stomatolog dziecięcy poznań
Płyny do płukania ust dla dzieci – czy są potrzebne?
21 stycznia 2019
proteza zębowa Poznań
Proteza zębowa – jaką wybrać?
20 lutego 2019

Wybielanie zębów w domu – czy jest skuteczne?

wybielanie zębów

Paski wybielające, żele, pasty, a nawet specjalistyczne nakładki – wszystko to ma na celu skuteczne wybielenie zębów w domowych warunkach. Jednak czy metody te są chociaż w najmniejszym stopniu skuteczne? Różnie się na ten temat mówi, ale i różne oczekiwania ma każdy, kto się tymi metodami posługuje. Dlatego warto je, choć w skrócie, zaprezentować.

Papierosy, kawa, herbata, soki owocowe, choroby, niektóre leki – wszystko to może prowadzić do pojawienia się na zębach specyficznych przebarwień. Powstają bardzo szybko, jednak pozbyć się ich już nie jest tak łatwo. Poniżej kilka przykładowych sposobów przeznaczonych do domowego zastosowania.

Pasta do zębów – metoda numer jeden

Pasty wybielające z wysokim RDA pozwalają przywrócić naturalny kolor uśmiechu. Należy jednak stosować je z zachowaniem ostrożności. Nie powinno się używać ich codziennie, gdyż mogą spowodować nadwrażliwość, a nawet mikrouszkodzenia szkliwa. Takie pasty nie są drogie. Dziś mamy dostęp do wielu tego typu produktów zarówno w aptekach, drogeriach i innych sklepach. Zapewne to dlatego, kiedy ktoś myśli o wybielaniu zębów, decyduje się w pierwszej kolejności właśnie na zastosowanie tej pasty.

Paski z wybielającym żelem, żel z pędzelkiem do aplikacji, nakładki

Popularność wśród domowych metod wybielania zębów wciąż zdobywają paski pokryte wybielającym żelem. Przykleja się je do zębów w górnej i dolnej szczęce zwykle 2 razy dziennie na około 30 minut. Efekty widoczne są już po kilku dniach. Jednak ich minusem jest to, że nie pokrywają wszystkich zębów. Istnieje również możliwość zakupu samego żelu, który nakłada się na zęby przy użyciu specjalnego pędzelka. Zdecydowanie trudniej stosuje się nakładki wybielające, które nie są indywidualnie dopasowane do zębów. Przez to żel może wyciekać i tym właśnie sposobem podrażniać dziąsła czy nawet całą jamę ustną.

Czy w takim razie warto samodzielnie wybielać zęby?

Trzeba mieć na uwadze to, że samodzielne stosowanie powyższych i wielu innych metod wybielania zębów może prowadzić do nadwrażliwości lub nawet kłopotów z dziąsłami. Niestety wybielanie na własną rękę nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, a nawet jeżeli te się pojawiają, nie utrzymują się przez długi czas. Co prawda koszty związane z zakupem pasty, pasków czy innych produktów służących wybielaniu nie są wysokie. Jednak kolejne próby zakończone niepowodzeniem mogą prowadzić do niemałych wydatków.

Typowo domowe metody również istnieją, ale…

Z jednej strony wybielanie zębów nie musi wiązać się z jakimikolwiek wydatkami. Wystarczy całkowicie zrezygnować z gotowych preparatów i te zastąpić samodzielnie przygotowanymi środkami na bazie zawsze dostępnych w domu produktów. Takie eksperymentowanie może się jednak źle skończyć. Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu ludzi. Jednak chcąc uzyskać ten efekt, nie należy tak bardzo ryzykować. Dlatego zdecydowanie lepszą metodą są zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach.

Bezpieczne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Chcąc uzyskać efekt białych zębów i jednocześnie nic na tym nie stracić, najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego oferującego tę usługę. Jeżeli zależy Ci na pięknym uśmiechu, skorzystaj z naszej oferty. Zapraszamy na profesjonalne wybielanie zębów sprawdzonymi i jednocześnie bezpiecznymi metodami. Już podczas jednej wizyty możesz uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt. Swoje usługi świadczymy w mieście Poznań, gdzie mamy swój gabinet. Obsługujemy pacjentów nie tylko z tego miasta, ale i z okolic.